demroom.hu

Epoxi asztal a garázsból DIY - 2. rész

Epoxi asztal a garázsból DIY - 2. rész

Nem véletlenül jön szembe minden második DIY videóban az epoxi gyanta. Egy nagyon sokoldalúan használható anyagról van szó, ami teret enged a kreatív énünk kibontakozásának. Nem bírtunk ellenállni a kísértésnek, így belevágtunk a saját projektünkbe.

Az epoxi asztal elkészítéséhez először is szükségünk lesz egy fa keretre, amit egy stabil, egyenletes felületre helyezünk. A mi esetünkben ezt a keretet egy régi, öreg Ikea asztal biztosította. A gyümölcsfa ágak felfűrészelése után, a keretbe helyezzük el a lekérgezett gyümölcsfa szeleteket a kívánt minta szerint. A következő lépésben keverjük össze az epoxi gyantát a fekete pigmenttel. Mindenképpen tartsuk be a gyártó által előírt keverési arányokat, hogy a térhálós szerkezet ki tudjon alakulni, és az epoxi a végén olyan kemény ágyazó anyag legyen, mint amilyet szerettünk volna. A keverés során győződjünk meg róla, hogy a pigment teljesen beleszívódott-e az epoxiba, mielőtt ráöntjük a fa szeletekre. A gyanta száradása során törekedjünk arra, hogy a felület sima és egyenletes legyen. Az öntés során keletkezett buborékok a felszínre jönnek, amiket sárkánnyal, vagy hőlégfúvóval tudunk kipukkasztani. Így kapunk tükörsima felületet. Figyeljünk arra is, hogy a műgyanta a fa szeletek repedéseit is amennyire csak lehet, kitöltse.

Az epoxi asztal elkészítése több lépést is igényel, mindegyikhez speciális szerszámokat és anyagokat szükséges használni. Először is, a fa keret elkészítéséhez javasolt egy jó minőségű fűrész használata, hogy a keret pontos és éles vonalakkal rendelkezzen. A keretet ezután egy stabil, egyenletes felületre helyezzük, használva erre egy szintezőt, vagy vízmértéket, hogy biztosak legyünk a keret vízszintes elhelyezkedésében.

A következő lépés a gyümölcsfa szeletek darabolása, amit megoldhatunk asztali fűrésszel, karos fűrésszel, láncfűrésszel, vagy akár kézi fűrésszel is. Itt érdemes 1-3 millimétert ráhagyni a keret vastagságára.  A kéreg eltávolítására mi sarokcsiszolót használtunk, de egy szalagos géppel, vagy akár vésővel is megoldható. A véső nem fogja bántani a fa körcikkek geometriáját, a sarokcsiszoló ugyan belemarhat, de sokkal gyorsabb. Ha ezzel megvagyunk, jöhet a fa szeletek elrendezése a keretben. A keret aljára ragasszunk kartont, vagy bútor hátlapot, amit beburkolunk valamilyen doboz lezáró, vagy poliészter szalaggal. Ezt könnyebb lesz visszaszedni a megkötött epoxi felületéről. Ne felejtsük el szilikonnal kihúzni a lap szélét. Így nem folyik majd szanaszét a műgyantánk

Az epoxi gyanta és a fekete pigment összekeverése során a legfontosabb, hogy a pigment teljes mértékben beleszívódjon az epoxiba. Ehhez ajánlott egy nagy teljesítményű keverő használata. Mi ezt megoldottuk egy csavarbehajtó géppel, és a habverő gép dobozából kicsent dagasztóval

Miután a gyanta megdermedt, a felület egalizálása és csiszolása következik. Az egalizáláshoz első körben sarokcsiszolót és egy durva fíbert használtunk. Mikor a nagyoláson túl voltunk, a sík felületet gyaluval, majd szalagcsiszolóval alakítottuk ki. Az alap felület, amiből így kiindult a finomítás, P80-as szalaggal volt megmunkálva. A végső felületet excenter csiszolóval alakítottuk ki úgy, hogy P80-tól P320-ig csiszoló hálókat használtunk. Finom csiszoláshoz pedig P320-tól P1200-ig tépőzáras papírokat.

Végül, az asztal befejezéséhez Tung olajat használtunk, ami elmélyítette a gyanta fekete színét, miközben kiemelte a fa erezetét.

A gyártás tanulsága az, hogy érdemes egy ilyen melóba belevágni, mert ugyan nem zökkenőmentes elsőre, de a végeredmény megéri a ráfordított időt és anyagi befektetést is.

Ha többet szeretnél erről tudni, vagy érdekelnek a részletek, nézd meg az erről készült videónkat!

Ha pedig csiszolóanyagra lenne szükséged, látogass el webáruházunkba!

Szólj hozzá! csináld magad epoxi asztalos DIY demroom csiszolotarcsawebshop Tovább
Epoxi asztal a garázsból DIY - 2. rész Tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Szólj hozzá!

Ajánlott bejegyzések:

  • Epoxi asztal a garázsból - DIY 1. rész Epoxi asztal a garázsból - DIY 1. rész
  • Csiszolástechnikai alapismeretek  - ajánló Csiszolástechnikai alapismeretek - ajánló
  • Mi van a tárcsára írva? Mi van a tárcsára írva?
  • A 125X1-es, vagy a 125X1.6-os a jobb választás? A 125X1-es, vagy a 125X1.6-os a jobb választás?
  • "Régen minden jobb vót!" - Tényleg?! "Régen minden jobb vót!" - Tényleg?!

A bejegyzés trackback címe:

https://demroom.blog.hu/api/trackback/id/tr9418442773

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Facebook

demroom.hu

A Demroom csapatában dolgozó emberek több évtizede foglalkoznak szerszámokkal, gépekkel és csiszolóanyagokkal. Dolgoztunk a fémiparban, a faiparban és az építőiparban. Kiviteleztünk és kereskedtünk. Szenvedélyesen szeretjük a munkánkat, és nem zavar a forgács, a fűrészpor, vagy a szikra-zuhany. Szeretünk kísérletezni, új dolgokat, megoldásokat, termékeket kipróbálni. Ugyanilyen szenvedéllyel teremtünk a romokból valami élhetőt. Magunk javítjuk a környezetünkben elromlott dolgokat, tervezzük és rakjuk össze a bútorokat, amik között élünk. Építjük a kertünket, és néha csak azért hozunk létre valamit, mert szép. Hisszük, hogy nem vagyunk egyedül ezzel, és bízunk benne, hogyha megosztjuk veletek a tudásunkat, tapasztalatunkat, azt örömmel fogadjátok és hasznos lesz számotokra. Vágjunk bele!

Keresés

Friss topikok

Címkék

3M (2) Abraboro (1) aluminium-oxid (3) asztalos (2) cirkón (3) csináld magad (2) csiszolás (6) csiszolószemcse (6) csiszolotarcsawebshop (9) cubitron (5) demroom (9) DIY (2) epoxi (2) kerámia (5) kisgép (2) Klingspor (2) korund (3) Norton (2) smirgli (2) szerszám (4) szikrazuhany (3) szilícium karbid (3) vágókorong (4) vágótárcsa (2) vélemény (1) zirkon (3) Címkefelhő

Blogajánló

A helgolandi csata 01. Európa északi területei amolyan félreeső peremvidékként szerepelnek a köztudatban, és gyakran a történelemkönyvekben is. Valójában azonban a Baltikum már az ókor óta kiemelt szerepet játszott a kontinens életében, és nemcsak gazdasági, hanem politikai és katonai szempontból is. A térség két domináns… htenger.blog.hu
blog.hu

Archívum

  • 2025 február (2)
  • 2024 július (8)
  • Tovább...

Feedek

  • RSS 2.0
    bejegyzések, kommentek
  • Atom
    bejegyzések, kommentek
XML

Egyéb

Csiszolás, szerszám, DIY
süti beállítások módosítása
Dashboard